امره جان

امره جان

امره جان

هافبک تخریب کننده ، هافبک میانی

نام کامل

امره جان

تاریخ تولد

12 ژانویه 1994

ملیت

آلمان، ترکیه

قد

186 CM

قیمت در ترانسفرمارکت :

24 ملیون یورو
امره جان

15

بازی های انجام شده

حرفه

  • گل: 2
  • نام باشگاه: بوروسیا دورتموند
  • قیمت خریداری شده: 25 ملیون یورو
  • باشگاه قبلی: یوونتوس

بررسی کلی

امره جان متولد ۱۲ ژانویه ۱۹۹۴ فرانکفورت (آلمانی-ترکیه ای)
امره فوتبال خود را از تیم جوانان آینتراخت فرانکفورت آغاز کرد و در سال ۲۰۰۹ مورد توجه مسئولان بایرن قرار گرفت و وارد تیم های پایه بایرن مونیخ شد.

او که در ابتدا به عنوان وینگر بازی میکرد در فصل 2012/13به تیم اصلی بایرن راه یافت، وی در ۷ بازی یک گل به ثمر رساند و به همراه بایرن موفق به کسب سه گانه شد .

در انتهای همان فصل مونیخ را ترک و به بایرلورکوزن در غرب آلمان پیوست . این انتقال ۵ میلیونی برای طرفین قرارداد مثبت بود ، در یک فصل حضور امره در جمع قرمزپوشان لورکوزن وی برای این تیم ۳۹ بار و در چندین پست به میدان رفت به زمین رفت ، چهار بار دروازه ها را گشود و پنج بار پاس منجر به گل داد . امره جان که حالا ارزش های خود را به نمایش گذاشته بود در سال  2012 و در ازای ۱۲ میلیون به لیورپول پیوست تا اولین قدم بزرگ خود در دوران ورزشی اش را بر داشته باشد. امره که اکنون به عنوان یک هافبک دفاعی شناخته می شد، چهار فصل نسبتا موفق را در آنفیلد سپری کرد ؛ ۱۶۷ بازی ۱۴ گل و ۱۲ پاس گل و نایب قهرمانی اروپا و بستن بازوبند کاپیتانی لیورپول برای
مقطعی ، همچنین یک مصدومیت سخت گریبانگیر او شد که او را برای مدتی از مستطیل سبز دور کرد. امره درسال 2019 و پس از اتمام قراردادش با لیورپول با قراردادی آزاد به یوونتوس پیوستتا چالش جدیدی را تجربه کند. دوران نه چندان درخشان جان در تورین ثمره خوبی نداشت بار ها سکونشین بودن را تجربه کرد با این حال او برای یووه در دو فصل 49 بار به میدان رفت 4 بار گلزنی کرد و یک پاس گل داد . یک بار اسکودتو را بالای سر برد و یک بار قهرمان سوپر کاپ ایتالیا شد . ⁦جان ناراضی از وضعیت خود در تورین در زمستان ۲۰۲۰ یوونتوس را ترک و به دورتموند پیوست ، این انتقال ابتدا قرضی بود ولی اندکی پس از درخشش امره در ترکیب دورتموند دائمی شد ؛ واتسکه برای
این انتقال بیست میلیون یورو پرداخت کرد . امره برای دورتموند در پست های هافبک دفاعی و هافبک تخریبی و دفاع وسط بازی میکند . وی همچنین از سال ۲۰۰۹ در تیمهای پایه آلمان به میدان رفت ، امره 25بار نیز برای تیم اصلی مانشافت به میدان رفته و موفق شده در سال ۲۰۱۷ جام کنفدراسیونها را بالای سر ببرد .