هافبک منچسترسیتی می‌گوید از وقتی که در وستفالن با مربی فعلی لیورپول کار می‌کردند ، تمام خشم یورگن کلوپ را حس کرد.ایلکای گوندوگان جدال پر زرق و برق او با یورگن کلوپ را در بوروسیا دورتموند به یاد آورد که در پایان با فریاد مربی قدیمی اش گفت: “هر کاری که می خواهی بکنی!”

کلوپ ، که از سال 2008 تا 2015 در مسئولیت هدایت دورتموند از موفقیت زیادی برخوردار بود ، در تابستان 2011 گوندوگان را از نورنبرگ به خدمت گرفت ، و سپس این هافبک به سرعت به یک محور در سیستم خود تبدیل شد.

این دو نفر از یک رابطه قوی برخوردار بودند زیرا دورتموند سلطه داخلی بایرن مونیخ را به چالش می کشید و برای موفقیت در لیگ قهرمانان می جنگید ، اما همیشه به طور کامل در تمرینات هم عقیده نبودند.

 

– چه اتفاقی افتاد؟

گوندوگان می گوید پس از آنكه از حضور در جلسه به دلیل مشكل همسترینگ خودداری كرد ، او تمام احساس خشم كلوپ را در اواسط رقابت های ۲۰۱۲-۱۳ احساس كرد.

ملی پوش آلمانی ، که در حال حاضر در منچسترسیتی بازی می کند ، به Players ’Tribune گفت:” من یک بار موفق شدم یورگن کلوپ را عصبانی کنم. شبیه به خیلی عصبانی. ”

“این دومین فصل حضور من در دورتموند بود. ما در بوندس لیگا عقب بودیم ، اما در لیگ قهرمانان شانس خوبی داشتیم. مدیران این قانون را داشتند که اگر قبل از جلسه تمرینی احساس بدی داشتید ، باید آن را به پزشک تیم گزارش دهید. به این ترتیب ما از آسیب دیدگی جلوگیری خواهیم کرد و یورگن می داند که ممکن است نتوانید تمرین کنید.

“بنابراین یک روز صبح از خواب بیدار شدم و احساس کردم که از ناحیه همسترینگ من کمی درد احساس شده است. آیا من مشکل عضلانی داشتم یا فقط خسته شده بودم؟ نمی توانستم بگویم. من احتمالاً باید به دکتر پیام می دادم. اما فکر کردم ،’ احتمالاً مشکلی نیست’. ”

“مثل همیشه ، یک ساعت قبل از شروع جلسه به محل تمرین آمدم. و فقط برای اطمینان ، از دکتر خواستم که نگاهی به همسترینگ من بیندازد.”

گوندوگان اصرار داشت که برای تمرین خوب است ، اما دکتر قاطع بود که هیچ ریسکی نمی تواند انجام شود و لازم است کلوپ از آن مطلع شود. گوندوگان می گوید ، این زمانی است که کلوپ از کوره در می رود.

“یورگن اومده بود و خوشحال نبود. من سعی داشتم راهی برای حل آن پیدا كنم ، حتی اگر می دانستم كه اشتباه می‌كنم. یورگن مرتباً می گفت ما نمی توانیم ریسك كنیم. من مرتب می گفتم كه می توانم تمرین كنم.

و سپس او از کوره در رفت . می دانید چه موقع او این چشمان شدید را پیدا می کند و دندان هایش را قرو می کند؟

“او این نگاه را به من داد و فریاد زد ،” هر غلطی را که می خواهی انجام بدی انجام بده! ” سپس در را از پشت محکم کوبید. ”

 

+ چگونه اوضاع بهتر شد؟

گوندوگان در ادامه اظهار داشت كه كلوپ پس از آرام شدن بازوی خود را به دور او قرار داده و در مورد اهمیت ارتباط آزاد و صادقانه به او درس ارزنده ای می داد.

“حدود نیم ساعت بعد استوک هایم را پوشیدم و به سمت زمین رفتم. یورگن کنار من آمد ، من انتظار نصیحت داشتم ، اما او بازوی خود را به دور من قرار داد.”

او گفت ، “رفیق ، آیا می دانی چرا اینقدر عصبانی شدم؟ من فقط به شما اهمیت می دهم و من نمی خواهم شما مجروح شوید. ” بعد محکم مرا در آغوش گرفت .

من شوکه شدم ما این دعوا را کرده بودیم و حالا او داشت با من صحبت می کرد راهی که پدر ممکن است با پسرش صحبت کند.

یورگن آن روز درسی به من داد: همیشه سعی کن صادق باشی. هم با دیگران و هم با خودت.

 

ترجمه شده مقاله :

‘Do whatever the f*ck you want to do!’ – Gundogan recalls blazing row with Klopp at Dortmund

JAMES WESTWOOD

یک نظر

  • احمد مهرابی 09 / 02 / 1400 پاسخ

    بسیار عالی بود. ممنون ?

دیدگاهتان را بنویسید