به گزارش دورتموند ایران ، سال پرفراز و نشیب 2020 برای زنبورها بالاخره به پایان رسید و بازیهای بیاد ماندنی در این سال رقم خورد. در اینجا ، 5 بازی برتر و به یاد ماندنی دورتموند در 2020 را مرور میکنیم:

1.طوفان هالند در WWK :

ارلینگ هالند در حالی که از ده ها باشگاه اروپایی پیشنهاد داشت ، با 20 ملیون یورو به دورتموند آمد در اولین بازی اش با پیراهن زرد و مشکی ، توانایی های خود را ثابت کرد و تنها 20 دقیقه برای هتریک نیاز داشت و شواغتس گلب در حالی که با دو گل از آگزبورک عقب بود ، با پیروزی 5-3 شروع مقتدرانه ای در 2020 تجربه کرد.

2. پیروزی مقابل پاریسن ژرمن :

هالند نقش اول پیروزی دورتموند در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان را ایفا کرد و بار دیگر منجی زنبورها شد ؛ او در دقیقه 70 گلزنی کرد و در دقیقه 75 ، نیمار کار را به تساوی کشاند ؛ اما تنها چند لحظه بعد ، یکی از زیباترین گلهای فصل گذشته لیگ قهرمانان را بثمر رساند و به گل نیمار پاسخ داد.

علی رغم حذف دوزتموند در دیدار برگشت ، نمیتوان بازی بیاد ماندنی در وستفالن را به فراموشی سپرد.

3. اولین هتریک سانچو :

بعد از شکست 1-0 در درکلاسیکر ، دورتموند به مصاف تیم قعر جدولی پادربورن رفت و توانست در نیمه دوم 6 بار دروازه میزبان را باز کند. جیدون سانچو توانست اولین هتریک در دوران جضور اش در وستفالن را به ثبت برساند.

آنچه باعث اهمیت بیشتر این بازی شد ، ادای احترام جیدون سانچو به جرج فلوید بود.

 

4. بازگشت هواداران و غلبه بر کره اسب ها:

بعد از 5 ماه ، دربهای وستفالن به روی تماشاگران گشوده شد و 9300 نفر شاهد ادامه سریال پیروزیهای دورتموند مقابل مونشن گلادباخ بودند. بریس ارلینگ هالند و تک گل جیو رینا ، دورتموند را به سه امتیاز در اولین دیدار فصل رساند.

5. پادشاه نروژی ، برلین را فتح میکند :

پس از یک باخت خانگی دیگر در کلاسیکر ، برای بازگشت به کورس مدعیان شواغتس گلب برد در برلین حیاتی بود. گل زیبای ماتیاس کنیا ، میزبان را 1-0 پیش انداخت اما نیمه اول ، آرامش قبل از طوفان بود ؛ ارلینگ هالند در محوطه جریمه هرتا جولان میداد و چهارگل او ، پایتخت نشینان را نابود کرد. رافائل گریرو نیز یک گل زد تا با پیروزی 5-2 ، یکی از بیاد ماندنی ترین بازیهای سال رقم بخورد.

دیگر نکته قابل توجه این دیدار ، اولین بازی یوسوفا موکوکو بود. عقرب آلمانی که جانشین هالند در دقایق واپسین شد ، رکورد جوانترین بازیکن تاریخ بوندسلیگا را از آن خود کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید